Miodowy Przysmak z cynamonem

Miodowy Przysmak z cynamonem czyli miód wielokwiatowy z cynamonem w konsystencji kremowej sprawia, że dzieci chętnie go stosują.

Aktywne filtry

Dostępność: 33 W magazynie

- Wysokogatunkowy miód wielokwiatowy z okolic Podlasia

- Cynamon cejloński 2% jako dodatek

- Właściwości antyoksydacyjne

- Doskonały do kawy z mlekiem oraz deserów

- Idealny substytut kremów z oleju  palmowego

Miodowy Przysmak z cynamonem - miód wielokwiatowy z cynamonem

Miód wielokwiatowy pochodzi z terenów Podlaskich łąk, pszczoły zbierają nektar z dzikorosnących kwiatów w okresie Maja i Czerwca. W tym czasie na terenach łąk występuje mniszek, chaber, koniczyna biała oraz rozesłana, łubin wiele innych. Miód wielokwiatowy charakteryzuje jasna, słomkowo - żółta barwa, po skrystalizowaniu zmienia kolor na jasno beżowy. Miód wielokwiatowy są w smaku bardzo delikatne. 

Cynamon Cejloński dodatek do miodu?

Cynamon jest jedną z najczęściej stosowanych w kuchni przypraw. Wspaniały aromat idealnie dopełnia smak jabłek, gruszek czy śliwek. Dodajemy go do tradycyjnej szarlotki, kompotów, naleśników, a nawet kawy. Ale ma on o wiele więcej zastosowań kulinarnych. Co więcej - przyprawa ta nie tylko podkreśla smak deserów i napojów, ale ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Cynamon Cejloński jako dodatek do miodu idealne połączenie dwóch zdrowych produktów

Cynamon Cejloński jego właściwości

Cynamon Cejloński wywodzi się ze słonecznych wysp Cejlonu i Madagaskaru. Pozyskiwany jest z kory cynamonowca cejlońskiego - wiecznie zielonego drzewa osiągającego około 10 metrów wysokości. Aromatyczną przyprawę uzyskuję się zdejmując korę z gałęzi cynamonowca, suszy ją w słońcu aż uzyska charakterystyczny brązowo - rdzawy kolor, a jej krawędzie zwiną się wzdłuż, tworząc podwójny rulon. Z tak przygotowanej kory można zrobić bardzo drobny proszek lub pociąć ją na kilkucentymetrowe kawałki. Warto wiedzieć, że na rynku można kupić również inny rodzaj cynamonu - cassia. Jest on łatwiej dostępny w sprzedaży i tańszy. Jak to jednak zwykle bywa, wraz z niższą ceną oferowana jest nam niższa jakość produktu.

Właściwości Cynamonu Cejlońskiego:

  • Korzystnie wpływa na proces trawienia,
  • Obniżyć poziom cukru we krwi, 
  • Pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi,
  • Zawarty w cynamonie aldehyd cynamonowy obniża ryzyko zachorowania na różne nowotwory,
  • Aldehyd cynamonowy ma silne działanie bakteriobójcze i unicestwia nawet tak oporne na antybiotyki bakterie.

Jak powstaje miód z Cynamonem?

Do naszych wysoko gatunkowych miodów wielokwiatowych zdecydowaliśmy dodać Cynamon Cejloński. Proces przeprowadzamy w kontrolowanych warunkach. Kremowanie trwa około dwóch dób oraz interwały mieszania są przeprowadzone w jednakowych odstępach czasowych, dzięki temu uzyskujemy jednolity, aromatyczny miód z cynamonem. Produkt spożywczy na bazie miodu naturalnego, jest chętnie wybierany jako skoncentrowany dodatek w okresie wzmożonej zachorowalności oraz jako słodki dodatek do jesiennych gorących napojów.

Zastosowanie miodu z cynamonem

Naturalne miody z cynamonem mają niezastąpione działanie wspomagające układ odpornościowy. Miód z imbirem:

  • Wpływa korzystnie na układ krążenia,
  • Wspomaga przy przeziębieniach, 
  • Jest doskonałym źródłem energii (zdrowy zamiennik chemicznych słodzików),
  • Łagodzi objawy ze strony górnych dróg oddechowych,
  • Doskonały do gorących napojów, szczególnie kawy.

Stosowanie miodu wielokwiatowego z cynamonem? 

Sposobów zastosowania miodu z cynamonem jest mnóstwo, począwszy od dodatku do kawy, kończąc jako dodatek do pieczywa czy po prostu do bezpośredniego zjedzenia na łyżce. Fakt, który jest warty zapamiętania, nie należy poddawać żadnego miodu nawet z dodatkami temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza, gdyż zawarte w nim enzymy zaczynają w tej temperaturze niszczeć.

Jak rozpoznać prawdziwy miód z cynamonem?

Miody z cynamonem mają nie tylko osobliwe walory smakowe, ale także działanie wspomagające organizm. Produkt na bazie miodu jest jednolity, nie zawiera „grudek” oraz „zbryleń”. W smaku i konsystencji przypomina miód kremowany. Po miód z cynamonem sięgają koneserzy smaku jak i osoby starsze, które chcą poznać smak czegoś wyjątkowego i zdrowego.

Jaka jest zalecana dawka miodu z cynamonem? 

Zalecane dzienne spożycie miodu wielokwiatowego wynosi od 40g do 100g, w zależności od masy ciała- przyjmuje się, że 1g miodu wielokwiatowego powinno się spożywać na 1 kg masy ciała człowieka.

Cena miodu z cynamonem…

Pozyskanie naturalnych miodów wymaga złożonego podejścia do prowadzenia gospodarki pasiecznej. Po pozyskaniu miodu, potrzebujemy sporo nakładów, aby uzyskać miód starannie ścierany na zimno z dodatkiem imbiru. Wymaga to specjalistycznego sprzętu oraz techniki obróbki samego surowca jakim jest miód. Doktor Miodek jest gospodarstwem rodzinnym, które z pasją oraz dbałością o wszystkie szczegóły pozyskuje oraz konfekcjonuje produkty pszczele. Nasze produkty wyróżnia na tle konkurencji nie tylko pochodzenie i estetyczne opakowanie zewnętrzne, lecz tak naprawdę najważniejszy aspekt - zawartość. Nasze gospodarstwo pszczelarskie to wieloletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej które przekłada się na sukces naszych finalnych produktów pszczelich. Naszą oceną, są nasi klienci którzy oceniają nasze produkty jako naturalnie wybitne.