Miody rzepakowe

Miody rzepakowe pochodzą z nektaru rzepaku. Miód rzepakowy jest delikatny i aromatyczny. Miód rzepakowy jest polecany osobom, które mają duży wysiłek intelektualny i fizyczny, osobom, które mają problemy z wątrobą i układem trawiennym.

Aktywne filtry

Dostępność: 980 W magazynie
  • 20- Wspomaga układ pokarmowy

    - Przyśpiesza gojenie ran

    - Odtruwa wątrobę

    - Niweluje infekcje górnych dróg oddechowych i gardła

    - Rozlewany oraz ścierany na zimno RAW-HONEY

    - Miód został pozyskany oraz zakonfekcjonowany na terenie województwa Podlaskiego

Dostępność: 950 W magazynie

- Wspomaga układ pokarmowy

- Przyśpiesza gojenie ran

- Odtruwa wątrobę

- Niweluje infekcje górnych dróg oddechowych i gardła

- Rozlewany oraz ścierany na zimno RAW-HONEY

- Miód został pozyskany oraz zakonfekcjonowany na terenie województwa Podlaskiego

Miód rzepakowy - Miody rzepakowe Doktor Miodek

Miody rzepakowe są jednymi z najbardziej popularnych miodów w Polsce. Uprawy rzepaku często kojarzą nam się z hektarowymi połaciami koloru żółtego.  Miód rzepakowy pszczoły uzyskują zbierając nektar z kwiatu rzepaku właśnie tej silnie kwitnącej żółtej rośliny. W czasie pierwszej połowy maja pasieki stacjonują na uprawach w pobliżu upraw rzepaku. Miód rzepakowy charakteryzuje bardzo jasnym żółtym kolorem, który bardzo szybko przechodzi w kolor niemalże biały. Szybka krystalizacja wynika z dużej ilości glukozy – cukru prostego, który występuje naturalnie w znaczącej przewadze. Miód rzepakowy jest w smaku bardzo delikatny, zapach łagodny.

Jak powstaje miód rzepakowy?

Nasze rodziny pszczele są w ciągłym ruchu. Uprawy rzepaku są jednym z pierwszych pożytków, na którym pszczoły się znajdują. Miody rzepakowe pochodzą z obszarów rolnych, gdzie możemy znaleźć uprawę właśnie tej rośliny. Miód rzepakowy ma delikatny aromat, który może zagościć w naszej codziennej diecie. Walory smakowe miodów rzepakowych pomogą nam urozmaicić codzienny jadłospis o enzymatyczny produkt pszczeli, który poprawi naszą koncentracje i skupienie. 

Czym jest kremowanie miodu rzepakowego?

Miód rzepakowy ze względu na swoją budowę i pochodzenie biologiczne jest miodem wiosennym o silnej przewadze glukozy, przez co ulega szybkiej krystalizacji. Błyskawiczna krystalizacja jest w pełni naturalnym procesem w przypadku miodu rzepakowego. Wychodząc naprzeciw wysokim wymaganiom dzisiejszego klienta, rozpoczęliśmy proces kremowania miodów rzepakowych. Jest to proces w którym, w temperaturze kontrolowanej miody rzepakowe są mieszane maszynowo w określonych interwałach czasowych. Po odpowiednim czasie miód rzepakowy staje się idealny do smarowania i przybiera idealna konsystencję kremu. Jest to proces fizyczny, więc nie zawiera żadnych dodatków i konserwantów.

Właściwości miodu rzepakowego

Miody rzepakowe mają pozytywne właściwości oraz działa wspomagająco. Miód rzepakowy znajduję zastosowanie przy:

  • Stanach zapalnych wywołane wrzodami układu pokarmowego,
  • Wzdęciach i zgadze,
  • Gojeniu i zasklepianiu ran, 
  • Lekkich oparzeniach (minimalizuje powstawanie pęcherzy),
  • Regulowaniu pracy mięśnia sercowego, 
  • Wspomaganiu detoksykacji wątroby, 
  • Infekcjach górnych dróg oddechowych, 
  • Zapaleniu nerek oraz pęcherza moczowego, 
  • Codziennej diecie

Miody rzepakowe są doskonałym zamiennikiem sztucznych słodzików oraz białego cukru na co dzień.

Sposoby zastosowania miodu rzepakowego 

Sposobów zastosowania miodu rzepakowego jest mnóstwo, począwszy od najprostszego  – dodatek do herbaty, przez dodatek do dań, po domowe wyroby takie jak nalewki czy syropy. Fakt, który jest warty zapamiętania, nie należy poddawać żadnego miodu temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza, gdyż zawarte w nim enzymy zaczynają w tej temperaturze niszczeć.

Jak rozpoznać prawdziwy miód rzepakowy?

Miód rzepakowy ma nie tylko niesamowite walory smakowe, ale także działanie wspomagające organizm ludzki. Naturalnym procesem jest krystalizacja, czyli tzw. przejście miodu z postaci płynnej (patoki) w stałą (krupiec). Sam smak oraz gęstość i aromat potwierdzą nam jakość miodu. Głęboki aromat przeniesie nas w tereny z których pochodzi ten znakomity pszczeli dar.

Jaka jest zalecana dawka miodu rzepakowego? 

Zalecane dzienne spożycie miodu rzepakowego wynosi od 40g do 100g, w zależności od masy ciała - przyjmuje się, że 1g miodu wielokwiatowego powinno się spożywać na 1 kg masy ciała człowieka. 

Cena miodu rzepakowego

Pozyskanie miodów rzepakowych ma wiele uwarunkowań, wymaga to specjalistycznego transportu pasiek w rejony jego uprawy oraz skomplikowanego podejścia do prowadzenia wędrownej gospodarki pasiecznej, co w gruncie rzeczy przekłada się na jego cenę. Doktor Miodek jest gospodarstwem rodzinnym, które pozyskuje miód i inne produkty pszczele z pasją oraz dbałością o wszystkie szczegóły. Nasze miody i produkty pszczele wyróżnia na tle konkurencji nie tylko pochodzenie i estetyczne opakowanie zewnętrzne, lecz tak naprawdę najważniejszy aspekt - zawartość. Nasze gospodarstwo pszczelarskie to wieloletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej, które przekłada się na sukces naszych finalnych produktów pszczelich. Naszą oceną, są nasi klienci którzy oceniają nasze produkty jako naturalnie wybitne.