-
35 letnia receptura
-
10% pyłku kwiatowego
-
2% ekstraktu z propolisu
-
Wysokogatunkowy miód wielokwiatowy
-
Przeciwwirusowy
-
Przeciwbakteryjny
-
Jedyny w swoim rodzaju produkt pochodzenia pszczelego o takim składzie na rynku
Propolis - kit pszczeli
Propolis - kit pszczeli
Propolis czyli kit pszczeli zwana również naturalnym antybiotykiem - to twarda, gęsta, po podgrzaniu lepka substancja, wykorzystywana przez pracowite owady do wyściełania gniazda, co pozwala na szczelne wzmocnienie jego konstrukcji. Propolis zabezpiecza także gniazdo przed patogenami - bakteriami, grzybami i wirusami. Kit pszczeli pszczoły produkują z wydzielin oraz żywic drzewnych i kwiatowych - jego źródłem może być topola, wierzba, jesion, olcha, brzoza czy dąb oraz drzewa iglaste z uszkodzona korą- świerk, jodła czy sosna. Kit pszczeli posiada około 300 substancji aktywnych biologicznie, co sprawia, że jest on szeroko wykorzystywany w preparatach farmakologicznych, a także medycynie naturalnej.
Istnieje 5 produktów.
-
35 letnia receptura
-
Wysokogatunkowy miód wielokwiatowy
-
Ekstrakt z propolisu 2%
-
Bakteriobójczo
-
Przeciwwirusowo
-
Wzmacniająco
-
Naturalny pszczeli antybiotyk
- Wzmacniająco w trakcie oraz po przewlekłych stanach chorobowych
- Przeciwwirusowo
- Przeciwbakteryjnie
- Naturalny pszczeli antybiotyk
-
35 letnia receptura
-
10% pyłku kwiatowego
-
2% ekstraktu z propolisu
-
Wysokogatunkowy miód wielokwiatowy
-
Przeciwwirusowy
-
Przeciwbakteryjny
-
Jedyny w swoim rodzaju produkt pochodzenia pszczelego o takim składzie na rynku
-
35 letnia receptura
-
Wysokogatunkowy miód wielokwiatowy
-
Ekstrakt z propolisu 2%
-
Bakteriobójczo
-
Przeciwwirusowo
-
Wzmacniająco
-
Naturalny pszczeli antybiotyk
Czym jest kit pszczeli łac. Propolis? Doktor Miodek Naturalne Produkty Pszczele
Czas na propolis, co to w ogóle jest? Propolis z języka łacińskiego, czyli kit pszczeli zwana również naturalnym antybiotykiem - to lepka, gęsta substancja, wykorzystywana przez pszczoły do wyściełania wnętrza ula, co pozwala na uszczelnienie i wzmocnienie jego konstrukcji. Propolis chroni także ul przed patogenami - bakteriami, grzybami i wirusami. Kit pszczeli jest wytwarzany z wydzielin oraz żywic drzewnych i kwiatowych - jego źródłem może być topola, wierzba, jesion, olcha, brzoza czy dąb oraz drzewa iglaste z uszkodzona korą- świerk, jodła czy sosna. Kit pszczeli posiada około 300 substancji aktywnych biologicznie, co sprawia, że jest on szeroko wykorzystywany w preparatach farmakologicznych, a także medycynie naturalnej.
Propolis – właściwości zdrowotne i lecznicze
Propolis wykazuje:
- działanie przeciwdrobnoustrojowe, zwalczając grzyby, wirusy i bakterie. Kit pszczeli wspiera leczenie zakażenia paciorkowcem oraz pomaga hamować wzrost grzybów powodujących przerost drożdżaków w drogach rodnych i przewodzie pokarmowym.
- skuteczność w leczeniu na wirus opryszczki pospolitej, polio oraz grzybicze bakteryjne zapalenie pochwy.
- wsparcie procesów regeneracyjnych – ekstrakt z propolisu stosuje się między innymi w leczeniu ran pooperacyjnych.
- działanie w przypadku przeziębienia i innych infekcji dróg oddechowych, bólu gardła oraz chorób krtani.
- działanie w zakresie układu immunologicznego, przyczyniając się do wzmocnienia odporności, a ponadto niweluje skutki stresu i korzystnie wpływa na układ krwionośny.
- Korzystne działanie przy problemach stomatologicznych – afty, pleśniawki, wrzodziejące zapalenie dziąseł, paradontoza, nadwrażliwość zębów oraz choroby miazgi zębowej i kanałów korzeniowych.
- Skuteczne działanie przy problemach z wątrobą i pomaga leczyć wirusowe zapalenie wątroby we wczesnych stadiach.
- Działanie przy problemach skórnych, takich jak zapalenie mieszków włosowych, ropnie, zajady czy grzybica. Sprawdza się także w pielęgnacji skóry tłustej, skłonnej do powstawania stanów zapalnych i wyprysków, oraz w leczeniu odmrożeń i oparzeń.
W medycynie naturalnej kit pszczeli jest również stosowany jako środek hamujący rozwój chorób nowotworowych, a zwłaszcza raka piersi, płuc, jelita grubego czy czerniaka złośliwego.
Kit pszczeli – przeciwwskazania. Propolis a alergia
Propolis, posiadając mnóstwo właściwości prozdrowotnych, może powodować reakcje uczuleniowe. Najczęściej występują u osób z alergią na produkty pszczele, choć możliwe są również reakcje krzyżowe z pyłkami niektórych drzew. Charakterystycznymi objawami uczulenia są zaczerwienienie, obrzęk i uciążliwe swędzenie skóry. W przypadku podejrzenia alergii zaleca się wetrzeć odrobinę propolisu w miejsce na zgięciu ręki i obserwować reakcję organizmu.
Ekstrakt z propolisu zwana także nalewka z propolisu – jak zrobić?
Co raz popularniejszą formą, w jakiej spożywa się kit pszczeli, jest również nalewka. Jak uzyskać nalewkę z propolisu?
Lista składników:
100g g zmielonego propolisu,
450 ml spirytusu,
100 ml letniej, przegotowanej wody.
Propolis zalewamy spirytusem. Pozostawiamy w szczelnie zamkniętym opakowaniu (najlepiej szklanym) na przynajmniej 3-4 tygodnie. Substancje kit pszczelego potrzebują tyle czasu aby się uwolnić. Raz na jakiś czas nalewkę należy przemieszać. Po upływie tego czasu ekstrakt jest gotowy do działania. Można go przecedzić, aczkolwiek zalecamy pozostawienie go w naczyniu i ilości potrzebne do użycia systematycznie nabierać.
Właściwości zdrowotne propolisu były znane już w starożytności, gdy służył on jako środek na owrzodzenia i trudno gojące się rany. Korzystny wpływ kitu pszczelego na zdrowie jest jednak doceniany też dzisiaj – propolis jest stosowany przede wszystkim jako naturalny antybiotyk oraz składnik suplementów diety czy też dodatek do miodu.