Ziołomiody Doktor Miodek®

Ziołomiody są to wyciągi (soków roślin zielarskich), przerobione, zakonserwowane przez pszczoły. Pożywkę pszczoły przerabiają w ten sposób, aby był dla nich pokarmem, zapasem na zimę (nie trawią cukrów złożonych). Badania wykazały, że ziołomiody bogate są makro- i mikroelementy i inne składniki pochodzące od ziół, zawierają również enzymy, przeciwbakteryjne inhibiny i inne składniki pochodzące od pszczół a dodawane przez nich w czasie przeróbki syropu.

Aktywne filtry

Ziołomiód - Ziołomiody Doktor Miodek

Ziołomiody to naturalne produkty pszczele uzyskiwane z pożywki podawanej pszczołom przez pszczelarza. Pożywką są ekstrakty z ziół, przed odpowiedni okres parzone, aby uwolniły swoje olejki eteryczne czy inne naturalne składniki, po czym na zimno wymieszane są z syropem cukrowym. Pożywka jest dostarczana pszczołom w okresie letnim zwykle ziołomiód zawiera spory dodatek miodu naturalnego z pożytków, jakie w danym czasie występują oraz posiada pełen zakres pyłków z danego okresu.

Jak stosować ziołomiody?

Ziołomiody charakteryzuje działanie wspomagające dzięki zawartym w nim enzymom pszczelim, które pomagają w walce z przeziębieniami oraz schorzeniami przy górnych drogach oddechowych. 

Ziołomiody w zależności od rośliny mają określone działanie, w przypadku ziołomiodu sosnowego:

  • Przeciwkaszlowo
  • Przeciw zapalnie
  • Wykrztuśnie
  • Wspomaga leczenie zapalenia oskrzeli i płuc, gdyż przyczynia się do szybszego ustępowania stanu zapalnego.

W okresie wzmożonego okresu na przeziębienia w regularne spożywanie ziołomiodów, kilka razy dziennie w niewielkich ilościach przyczynia się do poprawy samopoczucia oraz zdrowia. Ziołomiód powinno się stosować zamiast cukru do słodzenia napojów.

Gdzie kupić prawdziwy ziołomiód?

Oferujemy Państwu jako marka Doktor Miodek, gospodarstwo rodzinne z tradycjami od 1977 roku, ziołomiody stworzone zgodnie ze wszystkimi normami oraz sztuką tradycyjnego pozyskiwania naturalnego produktu pszczelego. Od ponad 40 lat zajmujemy się hodowlą pszczelą, dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przez te lata, otrzymują Państwo godny produkt, który bez dwóch zdań zagości na Państwa stole na co dzień.

Jaka jest zalecana dawka ziołomiodu? 

Zalecane dzienne spożycie ziołomiodów wynosi od 40g do 100g, w zależności od masy ciała - przyjmuje się, że 1g miodu ziołomiodu powinno się spożywać na 1 kg masy ciała człowieka.

Krystalizacja naturalną cechą ziołomiodów

Czy ziołomiody muszą być płynne? Nie, krystalizacja to w pełni naturalny proces. Grudki w ziołomiodzie świadczą o jego naturalności. Po podgrzaniu następuje dekrystalizacja ziołomiodu, ale z temperaturą należy być ostrożnym, by nie stracić cennych właściwości.

Jak należy przechowywać ziołomiód?

Ziołomiód należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu, aby nie tracił swoich cennych właściwości. Krystalizacja zmienia jedynie konsystencję i kolor, natomiast pozostałe cechy, a szczególnie cenne wartości odżywcze pozostają takie same w płynnym i skrystalizowanym miodzie.