Ziołomiód sosnowy

Ziołomiód sosnowy to pożywki z igliwa oraz świeżych pędów sosny przetworzone przez pszczoły. Ziołomiody sosnowe w smaku są delikatniejsze, balsamiczne. Ziołomiód sosnowy działa wykrztuśnie na kaszel i na górne drogi oddechowe.

Aktywne filtry

Ziołomiód  Sosnowy

Ziołomiód sosnowy powstaje poprzez podanie pszczołom wyciągu z młodych pędów sosny. Owady zagęszczają syrop i dodają enzymy, dzięki czemu powstaje ziołomiód. Charakteryzuje się ciemnobrązową barwą, ulega procesom krystalizacji, po której kolor zmienia się na jaśniejszy.  smaku jest słodki, nieco ostry, balsamiczny, wyraźnie wyczuwalny aromat sosnowy.

Jak powstaje Ziołomiód Sosnowy?

Nasze pasieki stacjonarne w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej po skończonym sezonie są w znakomitej formie. Utrzymując tą formę na dłużej podajemy im wywary z pędów sosny, jednak wcześniej cały surowiec musimy zebrać. Po zebraniu leżakuje w szczelnie zamkniętych beczkach w chłodni, gdzie temperatura nie przekracza 9,5 stopni przez okres 3 miesięcy. Przed ostatnim etapem jest przygotowanie pożywki. Pędy sosny parzą się w zalewie około jednej doby, po czym są studzone. Nareszcie ostatnim etapem jest podanie ich rodzinom pszczelim. Pszczoły zaciągają ekstrakt, po czym przenoszą go do komórek pszczelich. W procesie przenoszenia wzbogacają ekstrakt o enzymy pszczele, dzięki czemu otrzymujemy produkt znakomitej jakości pochodzenia pszczelego.

Zastosowanie Ziołomiodu sosnowego

Ziołomiody sosnowe mają niezastąpione działanie wspomagające układ odpornościowy.  Ziołomiód sosnowy:

  • Stosuje się przy chorobach górnych dróg oddechowych,
  • działa wykrztuśnie jako syrop na kaszel,
  • wspomaga palaczy papierosów, u których występuje chroniczny kaszel,
  • stosuje się przy przeziębieniach,
  • posiada działanie bakteriobójcze,
  • łagodzi stany zapalne układu pokarmowego, 
  • oczyszcza organizm,
  • działa przeciwzapalnie.

Stosowanie ziołomiodu sosnowego? 

Sposobów zastosowania ziołomiodu sosnowego jest mnóstwo, począwszy od najprostszego  – dodatek do herbaty, syropu na kaszel czy dodatku do domowych nalewek. Fakt, który jest warty zapamiętania, nie należy poddawać żadnego ziołomiodu temperaturze powyżej 45 stopni Celsjusza, gdyż zawarte w nim enzymy zaczynają w tej temperaturze niszczeć.

Jaka jest zalecana dawka ziołomiodu sosnowego? 

Zalecane dzienne spożycie ziołomiodu sosnowego wynosi od 40g do 100g, w zależności od masy ciała- przyjmuje się, że 1g miodu wielokwiatowego powinno się spożywać na 1 kg masy ciała człowieka.

Cena ziołomiodu sosnowego…

Produkcja ziołomiodu sosnowego ma wiele uwarunkowań, wymaga to specjalistycznego procesu produkcyjnego oraz złożonego podejścia do prowadzenia gospodarki pasiecznej, co w gruncie rzeczy przekłada się na jego cenę. Doktor Miodek jest gospodarstwem rodzinnym, które pozyskuje miód i inne produkty pszczele z pasją oraz dbałością o wszystkie szczegóły. Nasze produkty wyróżnia na tle konkurencji nie tylko pochodzenie i estetyczne opakowanie zewnętrzne, lecz tak naprawdę najważniejszy aspekt - zawartość. Nasze gospodarstwo pszczelarskie to wieloletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej które przekłada się na sukces naszych finalnych produktów pszczelich. Naszą oceną, są nasi klienci którzy oceniają nasze produkty jako naturalnie wybitne.